חשיבות הייעוץ עסקי לפני פתיחת עסק ובזמן ניהולו השוטף

אנו באופטימיסט מאמינים כי ייעוץ עסקי הינו שלב וצעד הכרחי לפני פתיחת העסק וגם בזמן תפעולו השוטף ולכן גם נציג את החשיבות של יעוץ עסקי והיתרונות שבכך.

הכל מתחיל ברצון שלנו להיות עצמאיים בשילוב הגשמת החלום העסקי שלנו ולרוב וכדאי שהעסק שאכן בחרנו לפתוח יהיה בתחום שבו אנו מכירים לעומק  ומקצועיים בו.

כאשר החלטתם כבר לפתוח עסק – אתם בטח מבינים את המשאבים הדרושים והיכולות ההכרחיות שיהיו לכם בכדי לפתוח את העסק.

לפתוח עסק במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי זה לא משימה כל כך קשה אם כי בירוקרטיה מבלבלת ויכולה לסבך  כאשר לא מכירים את התהליכים הנדרשים כחוק.

 המשימה הקשה הנה לפתוח ולנהל את העסק בצורה הנכונה ביותר שתביא להצלחה המקסימלית של העסק תוך כדי מינימום סיכונים לא הכרחיים.

נניח והחלטתם לפתוח מסעדה (או כל תחום אחר שהוא המקצוע שלכם), אתם הרי הבעלים של העסק, נדרש ומן הראוי שתכירו את תחום המסעדנות היטב, את חוקי התברואה הקשורים לכך, חוקי הבטיחות הנדרשים, ספקי אוכל, ניהול צוות מלצרים, הבנה באוכל ועוד ובכך ההצלחה שלכם נראית ומרגישה לכם מובטחת.

אך איך בכל זאת כולנו מכירים כמה סיפורים כאלה ואחרים כל אנשים שבאו מהתחום ולא הצליחו למרות זאת ? יש כאן גם התערבות מידי שמיים ויד הגורל אך, חשוב שתדעו ותכירו בכך שאת התחום שלכם (נניח המסעדנות) אתם מכירים הכי טוב, אך בכדי לנהל עסק בהצלחה וללא סיכונים מיותרים יש אנשים אחרים שמכירים ויודעים לעשות זאת כי זוהי המקצועיות והמומחיות שלהם – יועצים עסקיים.

יועץ עסקי הנו גורם מהותי בארגון וסידור הרעיון שלנו לעסק והצגתו כתכנית עסקית מעשית, שתביא לכך שבכל שלב נוכל לדעת היכן אנו עומדים ולאן אנו צריכים לכוון בכדי להצליח, כולל עניינים פיננסיים, ניהוליים, זמנים, עובדים ועוד.

היועץ/צת עסקי יכולים להביא מניסיונם והכרתם עם התחום, את נקודת המבט שלהם וללא אינטרסים או אהדה לרעיון העסקי כמו שלנו יש מן הסתם.

הם יוכלו להכווין אתכם בדרכם, להראות לכם היכן אתם נמצאים בכל שלב וגם וכאשר אתם מרגישים "שהולכים לאיבוד" הם אלו שיראו לכם את הדרך בבירור וללא הוצאות מיותרות.

חשיבות הייעוץ עסקי, צריכה לקבל מקום גם לפני פתיחת העסק , גם אם בחרתם להסתפק  בכמה פגישות בלבד והכנת תכנית עסקית קצרה.

בזמן ניהול העסק, כדי שיהיה את האדם הנכון שאנו מרגישים חיבור אליו, שינחה אותנו ויפתור דילמות עסקיות / פיננסיות וניהוליות.

ייעוץ עסקי בחוויה שלנו ובתוצאות בשטח בהחלט מניבים פירות, משרים רוגע בזמני לחץ ומראה את הדרך גם כאשר אנו עמוסים.

ממליצים לכם לחפש, לשאול ולבדוק, על יועץ או יועצת עסקיים שתתחברו אליהם, שתרגישו את הכימיה בינכם והכי חשוב, שהם יבינו אתכם ואת ה "שיגעונות" העסקיים שלכם, וכך תוכלו   לבנות תכנית להצלחה.

תהיו אופטימיים ובהצלחה!

אודות המחבר