מוגבלות היא אתגר

כולנו מכירים את המושג – אנשים עם מוגבלויות, בתפיסה שלנו זוהי רק דרך אחת לתאר את אותה אוכלוסייה.

הדרך שבה אנו באופטימיסט בוחרים לתאר את זה – אנשים עם אתגר.

אז מה הכוונה כשאנו אומרים מוגבלות היא אתגר ?

נסביר את זה כך,

כאשר שני חברים טובים, מילדות, מחליטים ללמוד יחד את אותו מקצוע, באותו קמפוס ואתם אותם קורסים, אך לאחד יש מגבלת ראייה או שמיעה, הליכה, מבין לאט יותר או כל מגבלה אחרת ולשני אין את אותה התמודדות והוא נחשב לאדם בריא.

לחבר עם אותה מוגבלות, יש קשיים מסוימים שלא יקלו על אותה דרך קשה גם ככה ששניהם עוברים, אך החבר עם אותה התמודדות אישית עם מגלה כלשהי, יש כוח רצון עז להצליח למרות הכול, יש לו רצון עז להוכיח לעצמו ולסביבה שהוא יכול ושזה אפשרי, יש לו מוטיבציה גבוהה ושאיפות רחוקות וכולנו מכירים סיפור מעורר השראה כזה או אחר שמוכיח שאפשר. ולכן שניהם יסיימו את אותו קורס בהצלחה אך בדרך שונה והתמודדות שונה.

בדיוק בשל כך ובגלל עובדה זו, אנו קוראים לאנשים עם מוגבלות, אנשים עם אתגר.

אנשים עם אתגר, הם אנשים ששואפים להצלחה, מכוונים גבוהה, ממוקדים למטרה, מקצים את כל המשאבים הכרוכים ואף יותר על מנת להשיג את היעד שקבעו לעצמם, אלו אנשים חזקים, אנשים ייחודים ובעלי השפעה גבוהה ויצירתית על הסביבה ובכלל.

אנשים עם אתגר, אלה אנשים שבחרו בחיים, שבחרו להעז, שבחרו לתת, ללמוד, ללמד ולעשות כמה שיותר טוב בדרך שלהם ולנצח עם מה שיש, למרות הכול ועם הכול.

אנשים עם אתגר, אילו אנשים שבחרו דרך משל עצמם, אם זה בלימודים, תעסוקה, זוגיות ועוד..

אנו באופטימיסט מאמינים כי אנשים עם אתגר שבוחרים להשתלב בעולם התעסוקה, עם כל המורכבות, אלה אנשים שבאו לנצח ולתת מעצמם בשביל האחר.

האתגרים שאותם אנשים חווים בעולם התעסוקה, בשילוב האתגרים האישיים שלהם, הניעו אותנו ליצירת המיזם החברתי שלנו שכולו מבוסס על הבחירה שלנו בלהסתכל על אותם אנשים בזווית ראייה שונה, אנשים שיכולים לתת לחברה המון, להעניק מכישרונותיהם באהבה ולהיות בעלי מוסר עבודה גבוה ומקצועי.

האתגרים שלהם רק מחזקים אותם בדרך להצלחה, עוזרים להם למצוא פתרונות יצירתיים ולחשוב מחוץ לקופסא, דבר שמביא תוצאות מקצועיות מגוונות ואיכותיות.

אנשים עם אתגרים, שבוחרים להשתלב בעולם התעסוקה, מבינים שזה לא יהיה פשוט, מבינים שיש קשיים ולפעמים גם אי אפשר, אך הדבר החשוב הוא לאפשר להם כמה שיותר להעז ולקחת אחריות מקצועית בתפקיד מתאים עם מרחב המאפשר להם לעבוד בדרך שלהם כמה שיותר ובכך להפיק מהם את המיטב.

התפיסה שלנו, שמוגבלות היא אתגר, היא תפיסה שאנו שואפים שכולם יאמצו ויפנימו, אנשים עם אתגר הינם אנשים בעלי כישרונות ויכולות מגוונת וייחודיות מאוד, יכולות שלא נמצאות בשוק העבודה הרגיל והם בהחלט יכולים לתרום רבות לעסקים ולארגונים שבהם הם עובדים.

היכולות שלהם בהחלט באות לידי ביטוי ומוכחות, רק צריך לנסות.

מעכשיו, אנא אמרו – אנשים עם אתגר!

 

נכתב מאת: שראל וקנין, מייסד ומנכ"ל האופטימיסט. יזמות עסקים חברה.

אודות המחבר